MotoKoce.pl

Twój koszyk

0.00 PLN (0)

Witaj nieznajomy! Zaloguj się

  Aktualności

 1. Motokoce PRO rewolucją w wydłużaniu sezonu!
 2. Odzież Tucano URbano - idealne rozwiązanie na motocykl, skuter czy rower!
 3. Pokaż swój styl w kaskach Tucano Urbano !
 4. R017 - mały, wielki kocyk :)
 5. Motokoce EVO - Mercedes wśród motokocy
 6. Mufki z ciężarkami ???
 7. Jaki motokoc ?
 8. Zabezpiecz swój jednoślad !
 9. Nakładka na siedzenie - testy :)
 10. Motokoce - sprzęt na każdą pogodę !

Motokoce - sprzęt na każdą pogodę ! 2015-04-20

Motokoce stały się już dla niektórych "niezbędnikiem skuterzysty". Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z ich zalet. Warto przypomnieć podstawowe cechy i funkcje kocyków na jednoślady...

Motokoce to okrywy na nogi, stosowane głównie na skuterach, choć mogą być także używane na motocyklach. Dzielą się na kocyki dedykowane do konkretnych pojazdów, a także na uniwersalne, choć te drugie nie są tak komfortowe w użytkowaniu.

Motokoce dedykowane to okrywy nóg i korpusu kierowcy skutera, mocowane do owiewek skutera za pomocą pasków, klamer oraz niekiedy śrub. Wykonane są z nylonu (Tucano Urbano Termoscud) oraz w wyższych wersjach z materiału "tarpaulin" (Tucano Urbano Termoscud EVO). W obu przypadkach jest to nieprzewiewny materiał, w pełni odporny na wodę oraz łatwy w umyciu, na przykład po jeździe w deszczu.

Kocyki podszyte są miękkim i przyjemnym "miśkiem" oraz mają dwie kieszenie - jedna kryje w sobie pokrowiec, którym możemy przykryć siedzenie w czasie postoju, a drugi może służyć na drobiazgi, jak portfel, klucze, czy dokumenty.
Na bokach zastosowano od dwóch, aż do czterech komór powietrznych, które można napompować, redukując trzepotanie przy większych prędkościach.

Kocyk może być założony na szyję, lub podwinięty, chroniąc wtedy jedynie nogi kierowcy. Wyposażony jest także w specjalne paski, na których można "przysiąść", zapewniając również ochronę przed podwiewaniem ud z boku.

Dlaczego motokoc to urządzenie całoroczne?
W Polsce nawet w lecie poranki i wieczory mogą być bardzo chłodne, co powoduje pewien dyskomfort, zwłaszcza, że w ciągu dnia bywa wręcz gorąco. Kocyki Tucano Urbano można zrolować, a pasku przygotowane przez producenta w przedniej części, pozwalają je przypiąć, utrzymując koc w miejscu, gdzie kompletnie nie przeszkadza on w jeździe.

Motokoce posiadają szereg zalet, które nie zawsze dostrzegane są przy pierwszym kontakcie z tym "dziwacznym" urządzeniem. Są one nie tylko ciepłe i chronią nas przed wiatrem, chłodem i deszczem, ale mają także walory czysto użytkowe i praktyczne.
Zamiast ubierać się w spodnie tracąc cenny czas, a następnie rozbierać się z nich po dotarciu np. do biura i nosić je ze sobą, wystarczy zsiąść z pojazdu i zostawić przymocowany do niego kocyk. W razie obawy czy aby nie zginie, można go przypiąć tym samym zabezpieczeniem, którym zapinamy jednoślad, ponieważ przygotowano do tego celu specjalną linkę stalową.

Korzystanie z motokoca to również oszczędność paliwa. Dzięki temu wynalazkowi, możemy odstawić samochód na nawet kilka miesięcy w roku dłużej, co przekłada się na setki złotych oszczędności, a nawet tysiące - biorąc pod uwagę, że możemy to robić przez lata.

W reszcie zaleta, o której przekonaliśmy się sami - nawet w"w praniu". Motokoce potrafią też ochronićone owiewki skutera przed uszkodzeniem w czasie wywrotki.
W końću lepiej mieć trochę pobrudzony kocyk niż skuter do lakierowania, a wywrotka, nawet postojowa, może się zdarzyć każdemu.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014-2019 Altermoto S.C.